מר שיבולת - שי בן בסט

שי בן בסט - מר שיבולת

שי בן בסט - מר שיבולת

יזם | יוצר | יועץ שיווקי

איך השגתי מאות מיליוני צפיות על ידי ניצול של מלחמת מותגים?

איך השגתי מאות מיליוני צפיות על ידי ניצול של מלחמת מותגים?

"בחודש האחרון עשיתי קרוב ל 200 מיליון צפיות ביוטיוב" 

משפט שלפי דעתי אני בין הישראליים היחידים שיכולים להגיד, אבל איך הכל התחיל?

אני שי בן-בסט או כמו שאני מוכר ברשת "מר שיבולת" כיום אני אחד מהיוטיוברים הגדולים בישראל, 

אבל בחודשים האחרונים אני עובד על מהלך מרקטינג מאוד מעניין שלאחרונה התחלתי לקטוף את פירותיו.

לפני כמה חודשים (בנובמבר של 2020) היה דיבור על כך שהפלטפורמה הפופולארית "טיקטוק" הולכת להיסגר (בהודו כבר נסגרה) והיו סכסוכים עם הנשיא דונלד טראמפ על רקע פוליטי בין סין לארה"ב , טראמפ הציב אולטימטום שבסוף לא מומש אבל בכל מקרה כל השוק התחיל לנסות ליצור "מחליפי טיקטוק".

בתור יוטיובר עם קהל גדול ומיליוני צפיות בחודש אני ישר פניתי לשאלה "מה יוטיוב יעשו?" ולכן חיפשתי ברשת מידע על הנושא לאחר כמה שעות של מחקר מצאתי כתבה בהינדי, לאחר תרגום של הכתבה על ידי גוגל טרנסלייט (אני לא קורא הינדי… מפתיע אני יודע). 

התברר שהכתבה נכתבה על ידי הסניף ההודי של גוגל' ועסקה בפלטפורמה עתידית שתצא בהודו בשם "יוטיוב שורטס".

למרות שהפלטפורמה החדשה הייתה אמורה להיות זמינה רק בהודו באופן נגיש, ובשאר העולם שהונפקה ב "Stealth Mode" ורק אחוז קטן (נכתב בכמה מקומות שכ-5%) מהמכשירים יכלו לגשת אליה. כאשר הבנתי את הפוטנציאל הגעתי למסקנה שאני אנסה להקים את ערוץ השורטס הראשון של ישראל.

כבר בספטמבר התחלתי את הערוץ "מר שיבולת Shorts" , ולמרות שכרגע יש לי ערוץ עם למעלה מ-180,000 עוקבים (מר שיבולת), החלטתי לפתוח ערוץ חדש במקביל לערוץ הנוכחי.

העליתי בערוץ החדש תכנים קצרים ומצחיקים על בסיס יומי, בשביל שה"אלגוריתם של יוטיוב" יכיר אותי כיוצר ייחודי של התוכן הקצר.

כמה חודשים עברו ולאחר שהעליתי מאות סרטונים, האלגוריתם הכיר אותי כאחד מיוצרי התוכן הגדולים בארץ של הפלטפורמה החדשה, שבזמנו לא הייתה נגישה אלא אם כן השתמשתם בשיטת העלאה אשר צויינה בכתבה ההודית. ולכן האלגוריתם הכיר אותי כיוצר תוכן עיקרי בפלטפורמה!

ואז קרה המהלך שחיכיתי לו, המהלך אליו בניתי את כל ההימור הזה, אינסטגרם הכריזו על הפונקציה החדשה שלהם "אינסטגרם רילס"! שהיא פונקציה שהייתה קיימת גם באופן מצומצם וגם היא,מתחרה ישירה לטיקטוק!

לאחר שאינסטגרם לקחו את הצעד הזה יוטיוב היו חייבים להוציא את האפליקציה ממצב ה "Stealth mode" למצב של "Beta" ובכך הם פתחו את ה"סכר הוירטואלי" ובמקום להיות נגיש לכ-5% עד 25% מהמכשירים האפליקציה כעת הייתה זמינה ל100% מהמכשירים, כלומר לכולם!

מכיוון שפתאום האפליקציה הייתה זמינה לקהל הרחב, יוטיוב התחילו לקדם סרטונים שהועלו אל האפליקציה, אבל מן הסתם הוא יקדם אנשים שהאלגוריתם כבר רואה כפוטנציאליים להצלחה, מה שאני כבר הוכחתי במשך חודשים ומאות רבים של סרטונים! המהלך גרם לכל הסרטונים הישנים שלי לקבל קהל עצום ובכך לסחוף מאות מיליונים רבים של צפיות !

למרות שכרגע אין מונוטיזציה על תוכן קצר, ולכן לא הרווחתי כסף מעשרות מליוני הצפיות שהשגתי בחודשים האחרונים, ובנוסף אני משוכנע שהספונסרים עדיין לא מודעים לערך של פלטפורמה חדשה שמשיגה מיליוני צפיות בחודש (למרות שלדעתי עם הזמן זה יגיע בדיוק כמו טיקטוק).

 כל הניסוי הזה היה פחות למטרות רווח ויותר למטרות של ניסיון במדיה דיגיטלית, בשורה התחתונה, הצלחתי לקחת את הברנד שלי ולהפוכו לא רק למקומי אלא גם לברנד גלובלי, ברנד שמשיג עשרות מיליוני צפיות בחודש על תוכן הומוריסטי וכל זה בתוך פחות משנה!

כל הכלים שהיו לי הם הידע שלי בתרבות הדיגיטל, יזמות וכתבה אחת בהודית שקראתי לפני כמעט שנה.

שתפו:

נוספות

Ai wont replace you.

I have an unpopular opinion: You won't be replaced by AI in the next few years! In the past decades we've had several technological revolutions,

למה חשוב להבין AI!

"חברת כנסת ישראלית הקריאה נאום שנכתב על ידי chatGPT והוא מתנגד למהפכה המשפטית"!קודם כל, אני לא מתכוון להביע שום צד פוליטי בפוסט הזה, לא לשם

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
Telegram
Email
Pinterest