מר שיבולת - שי בן בסט

שי בן בסט - מר שיבולת

שי בן בסט - מר שיבולת

יזם | יוצר | יועץ שיווקי

מלחמת הטיטאנים, יוטיוב מול טיקטוק!

מלחמת הטיטאנים, מה קורה כרגע בין טיקטוק ליוטיוב?
(ממליץ להישאר עד הסוף יש לי כמה טיפים חשובים לשים אליהם לב)

למי שלא יודע YouTube התחילו קמפיין סופר חזק נגד TikTok,
בשנים האחרונות טיקטוק הפכה להיות אחת מהפלטפורמות הכי חזקות בעולם,
התוכן הקצר (למרות שלא מניב חיבור רגשי עמוק), הוא סופר ממכר וכולם הבינו את זה,
זאת הסיבה שיוטיוב הקימו את "Shorts" אינסטגרם הקימו את "Reels" וכל זה בשביל לנגוס בעוגה החדשה שטיקטוק גילתה.

הבעיה העיקרית בטיקטוק ובכללי בתור יוצרי תוכן היא, שבתור עבודה חדשה שלא הייתה קיימת הרבה זמן, חייבים למצוא נתיב הכנסה מהדבר הזה, אם אתה עושה משהו למחייתך ולא מתוגמל עליו אף אחד לא ימשיך עם זה.

טיקטוק קצת קברו את הראש באדמה, הם אמרו "אנחנו נותנים ליוצרים שלנו חשיפה, שיעשו שיתופי פעולה וככה יעשו כסף", שזה סבבה והכל אבל קשה לעשות משהו Full time אם אתה מסתמך על הכנסה מזדמנת מקמפיינים.

יוטיוב תמיד היה המקום הכי חברותי לעשות בו תוכן באינטרנט, ההכנסה שם מפרסומות על הסרטונים (מודל של 60~40 לטובת היוצר), ההכנסה יכולה להגיע בין 1 ל 2 דולר ל1000 צפיות אחרי הגזירת אחוזים, עם מיליון צפיות בחודש זה סכום שממש יכול להחזיק את הערוץ בנוסף להכנסות מזדמנות.

וכאן הגענו למהלך המוחץ שיוטיוב מנסה להרים, עד היום יוטיוב היו עובדים על המודל הזה רק לסרטונים ארוכים, מהיום (חודש פברואר 2023) המודל משתנה והוא תומך בחלוקת רווחים גם על פרסומות מסרטונים קצרים! (מודל של 30~70 לטובת יוטיוב), הדבר הזה אומר שאם אתם יוצרי תוכן בפורמט קטן, המקום שהכי הגיוני להגיע אליו, שוב חוזר להיות יוטיוב.

עדיין לא ברור כמה כסף זה הולך להיות (אני חושב שזה יהיה סכומים לא משמעותיים במיוחד אלא אם יש לך מיליוני צפיות על בסיס שבועי), אבל כן מדובר בהכנסה שלא הייתה קיימת קודם ולכן יכול להיות שיהיה מדובר בנוק האוט!

מה הבעיה? צפיות של סרטונים ארוכים מן הסתם הוכחו שמביאות לאחוזי convertion גבוהים יותר, סרטונים ארוכים נותנים גישה הרבה יותר אישית מול הקהל, ולכן הקהל מאמין להם יותר, זה אומר שבתור מותגים אנחנו צריכים לשים לב, שאם למישהו יש עכשו המון עוקבים והמון צפיות, אבל כל התוכן שלו הוא תוכן קצר, מכיוון שמדובר באלגוריתם שונה זה לא אומר שהפרסומת הארוכה שנעשה איתו תקבל חשיפה גדולה, ולכן יש מצב שתזרקו את הכסף לפח, ולכן חייבים להיות סופר זהירים כרגע ולהתייעץ עם אנשים שמבינים את הסוגיות פה.

עוד משהו שהוא טעות מאוד מעצבנת ונפוצה, יש הרבה גופי תוכן שכבר התחילו להשתמש בפונציה החדשה הזו של השורטס, אבל הם לא מבינים שכאשר הם מעלים 20 שורטים במקביל הם מפוצצים את תיבת המידע של היוזרים שמנויים לכן, ולכן הם נתפסים כעסק "חפרן" או "בומרים" כי לא ככה יוצרים תוכן בשפה של הפלטפורמה.

אז תכירו טיפ שיחסוך לכם מלא עוקבים ממורמרים, כשמעלים שורט הוסיפו לא מזמן פונקציה שקוראים לה
"Publish to subscriptions feed and notify subscribers",
אם אתם לא מסמנים אותה (היא דולקת באופן דיפולטי) אז לעלות שורט לא חופר לקהל שלכם, ומכיוון ששורטים בדרך כלל מקבלים 80%+ חשיפה מה"Shorts feed" ולא מהפיד הרגיל, ההבדל היחידי הוא במקסימום 20% מהצפיות שלכם אבל חסכתם מלא עוקבים שיפסיקו לעקוב אחריכם.

בגדול זה סיקור שלי לגבי המצב כרגע, המצב מאוד דינאמי אבל מה שמגניב זה שברגעים כאלה אפשר מאוד בקלות להרוויח המון מדיה במעט מאוד כסף, וזה תמיד טוב.

שתפו:

נוספות

Ai wont replace you.

I have an unpopular opinion: You won't be replaced by AI in the next few years! In the past decades we've had several technological revolutions,

למה חשוב להבין AI!

"חברת כנסת ישראלית הקריאה נאום שנכתב על ידי chatGPT והוא מתנגד למהפכה המשפטית"!קודם כל, אני לא מתכוון להביע שום צד פוליטי בפוסט הזה, לא לשם

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
Telegram
Email
Pinterest