מר שיבולת - שי בן בסט

שי בן בסט - מר שיבולת

שי בן בסט - מר שיבולת

יזם | יוצר | יועץ שיווקי

לואי ויטון עושה שח-מט לכולם

אז מי שמכיר אותי יודע שאני עוסק בשיווק, אני מאמין שאחת מהדרכים להתבלט בתעשייה הזאת היא שיווק לא מסורתי, שיווק שבעצם לוקח
את המהות של הפלטפורמה שהוא נמצא בה ומשחק לחוזקותיה
היום במקום לדבר על מהלכים שלי רציתי לנסות לנתח איתכם מהלך של מישהו אחר, מהלך ששובר את הרשת בגלל היצירתיות שלו.

זה בדיוק מה שלואי וויטון עשו פה, מן הסתם התמונה הזאת מקסימה, כריסטיאנו רונאלדו וליאונל מסי משחקים ראש בראש בשח-מט אחד מול השני, השחקנים הכי חזקים בעולם החליפו את המגרש ללוח שח-מט, שהוא בעצם תיק של לואי וויטון, אחלה תמונה אבל למה שזה "ישבור את האינטרנט"?!

אז מי שלא יודע בדיוק כמו ההצלחה הגדולה של גיימינג בשנים האחרונות גם הספורט של שח-מט (כן זה ליטרלי ספורט, תבדקו בגוגל) חווה עלייה מטורפת, ובדיוק כמו בגיימינג, השחקנים הכי חזקים צברו כמות קהל משוגעת ולכן הם נחשבים סופר סלאבים.

מי שלא יודע שח-מט זה משחק מאוד מיוחד, כמות הלוחות הייחודיים שיש במשחק נעה בין 26^23 ל 48^52 (אשכרה אין תשובה אחת מרוב שזה מסובך), זה לא קריטי כמה זה יוצא אבל שתדעו שזה מספר מטורף עם מינימום 26 אפסים, ולכן כאשר אנחנו רואים לוח עם משחק שח-מט מפותח כל-כך, יש סיכוי טוב שניתן למצוא את המכור של המשחק הזה.

ובכן זה בדיוק מה שקרה פה, מסתבר שהמשחק ששוחזר פה בין שני שחקנים הכדורגל הוא משחק מ 2017 בין השחקנים האלופים היקארו נקמורה (442K עוקבים בטוויטר) מול מגנוס קרלסן (805K עוקבים בטוויטר), שני שחקני שח-מט מהרמה הכי גבוה שיש, וכמובן שיש לכל אחד לא מעט מעריצים, מערצים שכמובן התרגשו מאוד מהעבודה שמשחק השניים מופיע בפרסומת של לואי וויטון.

דבר כל-כך זניח כמו מיקום של חלקי שח-מט על תיק בתמונה של 2 מהכוכבים הכי גדולים בעולם, הפך להיות סיפור שלם משל עצמו, ששיתף 2 משחקני השח-מט הכי פופלארים בעולם בקמפיין בינלאומי וגרם לאינטרנט לעוף עליו בכל הכוח.

לפני הסוף של הפוסט הזה אני אתן לכם אינטרפטציה שלי בתור יוצר תוכן, למדוע אני חושב שהפוסט הזה עבר כל-כך טוב בגרון של האינטרנט ולמה הוא התפוצץ בצורה כזאת, הרבה מהפעמים יש עניין של מזל, אבל אני חושב שפה, שימוש ב2 משחקני הכדורגל הכי טובים בעולם, שהם סלבים ממדרגה ראשונה, ביחד עם שילוב של 2 משחקני השח-מט מהגדולים בעולם הוא גאוני.

מי שמעורה בעולם השח-מט או עולם הגיימינג מודע לגודל של ההשפעה של הגורמים בעולם הזה, אבל מי שלא מכיר, רואה אותם בתור חנונים, בתור אנדרדוגים,קיימת פרדיגמה ישנה שקובעת שגיימרים מקצועיים ושחקני שח-מט הם סתם עוד חנונים, ופה בדיוק החלק המדויק בקמפיין, לואי וויטון שוברים את הפרדיגמה ושמים חנונים, או אנדרדוגים במקום בולט אפילו יותר משחקני הכדורגל, שכן התמונה פה היא לא תמונה של שחקני כדורגל, אלא תמונה של משחק שח-מט, וזה למה אני חושב שהדבר הזה שבר את הרשת.

שתפו:

נוספות

Ai wont replace you.

I have an unpopular opinion: You won't be replaced by AI in the next few years! In the past decades we've had several technological revolutions,

למה חשוב להבין AI!

"חברת כנסת ישראלית הקריאה נאום שנכתב על ידי chatGPT והוא מתנגד למהפכה המשפטית"!קודם כל, אני לא מתכוון להביע שום צד פוליטי בפוסט הזה, לא לשם

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
Telegram
Email
Pinterest