מר שיבולת - שי בן בסט

שי בן בסט - מר שיבולת

שי בן בסט - מר שיבולת

יזם | יוצר | יועץ שיווקי

הדוח השנתי של בזק 2022 – סיכום

ביום שבזק הוציאו את הדוח השנתי שלהם כתבתי טרד' שלם בטוויטר על כל הסקר והמשמעויות שלו על תעשיות שונות, (נגנב מכאן https://twitter.com/MrShibolet/status/1610584645325684739)

אז בזק פרסמו את הדוח השנתי שלהם לגבי מצב האינטרנט בישראל 2022, בחרתי לעשות פה Deep-dive פנימה על חלק מהנושאים שמעניינים אותי, בואו ניכנס פנימה!

מאז הקורונה הייתה חשיפה הרבה יותר גדולה של שעות ממוצעות ביום למסכים, החלק המפתיע הוא שהרבה אנשים ציפו שאחרי שישחררו אותנו לחופשי הנתון הזה יתאפס, ההפך הוא הנכון הוא עלה ל 12.4 שעות בממוצע

החלק היפה הוא שהזמן הכללי עלה אבל היחס של פנאי אל מול עבודה גם עלה, כלומר אנשים כמוני שעשו עסק מפנאי ברשת, מצוין לאנשים כמוני שמסתמכים על זה לקריירה.

אם כבר מדברים על התחומים שלי, גיימינג שוב שובר שיאים, באמת שזו אחת התעשיות שאני הכי מאמין בה כרגע.

נפחי גלישה מן הסתם בעלייה בגלל שכל הרגלי הצריכה שדורשים יותר bandwidth בעלייה, לא חושב שמישהו מופתע אבל זה נתון שחובה היה לשים אותו, העלייה הזאת רק מדגישה כמה חשוב לחזק את תשתיות האינטרנט בארץ.

מטאוורס וחוויות מטאוורס חוו עלייה בחשיפה שלהם, באמת אחת מהסיבות היא קמפיינים של מטאוורס כמו הקמפיין של בזק שאתם מכירים שעזרנו להפיק ביחד עם דני לוי ואדלר חומסקי, אבל בכללי עוד מלא מותגים נכנסו פנימה, זה העתיד.

אם נסתכל על NFT מצחיק שיש 30% בערך ששמעו על NFT, הנוער אומר שזה כנראה השקעה טובה, חצי מהבוגרים סקפטיים לגבי אפיק ההשקעה (מאוד מובן בעיקר אם אתה לא מכיר את התחום) אבל בסופו של דבר רק 5% אשכרה עשו משהו בעולם הזה, אם מישהו עדיין לא חושב שwe are early, כנראה שהוא לא מבין...

פה פשוט הרגו אותי עם הכותרת, אין לי מושג לגבי הדאטה אבל שאפו למי שעשה את הקרייטיב של לא חרדים מהדיגיטל

כרטיס אשראי לאט לאט נעלמים, השקף פה היה קצת קשה להבין אותו במבט חטוף אבל 52% מהאנשים מפחדים להכניס אשראי למכשירים אבל בכל מקרה 57% ממי שחושש בכל מקרה הכניס! המגמה של התשלומים החכמים מגיעה מאוד רחוק, ונראה שהשוק שוב מתיישר לנוחות בכל הנוגע לתשלומים, הגיוני מאוד אבל חשוב.

אוקיי עצרו הכל, וואטדפאק?! 7% מהנוער קנו משהו עם משקפי VR, אתם רוצים להגיד לי שאם אני הולך ברחוב 1 מתוך 11 איש קנה משהו עם VR? זה נשמע לי נתון הזוי לגמרי, או שאני בומר ולא מודע או שיש פה בעיה בניסוח של השאלה.

אני לא ידוע כמה הייתי מגדיר סמסים של קנאביס בתור תקיפות סייבר זה נטו מיילינג ליסט אבל בטלפון, מעניין שזה רק 75% חשבתי שזה משהו שכולם סובלים ממנו על בסיס יומי.

כל הנושא של בטיחות ברשת עם ילדים הוא חשוב בצורה שאי אפשר להדגיש מספיק! חשוב חשוב חשוב, יש לי הרצאה בנושא בשביל להנגיש את המידע לילדים ונוער, הם חייבים להכיר את זה, מדובר בדור שיהיה הרבה יותר מאיתנו ברשתות.

אני לא יודע אם מדובר בשאננות או מה, הנתון הזה הפחיד אותי, אני מכיר גורמים ישראליים כמו @RockHudsonRock שמתעסיק בפריצות באופן יומיומי, בשנייה שמסתכלים על התחום הזה לעומק מפחיד כמה שהוא עמוק, 96% ו 93% שבוטחים שיגנו עליהם נשמע כמו שאננות שנובעת מחוסר ידע, פנו אליי להרצאות בנושא!

יוטיוב הוא הפלטפורמה הכי טובה לפי דעתי להנגשת מידע, אני עומד מאחורי זה גם אחרי שנים של תוכן! זה למה פתחתי ערוץ טכנולוגיה זה למה אני עושה סמארט גיימינג, הקשר הבינאישי בין היוצר ליוזר הוא priceless ומפרסמים מתחילים להבין את זה ביחד עם השוק.

דיסקורד היא הפלטפורמת סושיאל שאני הכי בוליש עליה, 42% מהנוער משתמש בה!!!! לא סתם אני דיסקורד פרטנר בין היחידים בארץ ויש לי את אחד מהשרתים הגדולים בישראל, השנה אני חושב שמפרסמים יבינו את הפוטנציאל (פלאג עצמי https://discord.gg/shib) מי שרוצה לדעת עוד מוזמנים לפנות אליי.

ושוב למרות שכולם אמרו שטיקטוק הכי חזרה, יוטיוב מבצבצת ומראה שcontent is king, קשה להחליף מוצר שנותן את הקשר הזה בין צופה ליוצר, בטיקטוק הקשר הזה נעלם, הרבה יצא לי שאנשים ברחוב מזהים אותי אבל טיקטוקרים מגדירים כ "ההוא מהטיקטוק", זה אומר הכל.

אני כן מאמין בשיטה שאומרת שאם אתה לא 360 אתה לא קיים, כל מותג חייב להיות קיים בכל הפלטפורמות המרכזיות, הערה לעצמי: שי תעשה משהו בפייסבוק...

הופעות וירטואליות זה עולם כל כך חדש ומעניין, בין אם הופעה של מרשמלו בפורטנייט או סנופ דוג בסנדבוקס, נראה שזה התחיל בקונספט של מהלך שיווקי יותר מאשר חוויה אבל שמעו שאם הייתם בהופעות של פורטנייט לאחרונה, הדבר הזה פסיכי בכמה פוטנציאל יש לו, תחושה שלי שנראה עוד הרבה מזה.

שוב אבטחת מידע חוזרת פה כל הזמן, אבטחת מידע זה תחום שלפי דעתי כבר ראוי להעביר בבית ספר, אבל אם לא מעבירים אותו אני שמח לעזור, שוב יש לי הרצאות בנושא והנה קחו גם סרטון קצר על 2FA מונגש לנוער https://youtube.com/watch?v=UkJsdw6vlCI

טוב חברה, יש עוד מלא מידע מעניין לפי דעתי בסקר הזה אבל אלו התובנות המרכזיות שאני הוצאתי ממנו, הנה לינק לסקר המלא מוזמנים גם להסתכל עליו https://media.bezeq.co.il/pdf/internetreport_2022.pdf תודה ל @bezeq שערכו את הסקר וגם שהתייעצו איתי בשלבים המוקדמים יותר (לא בטוח שעזרתי יותר מדי אבל היה נחמד להרגיש חלק)

שתפו:

נוספות

Ai wont replace you.

I have an unpopular opinion: You won't be replaced by AI in the next few years! In the past decades we've had several technological revolutions,

למה חשוב להבין AI!

"חברת כנסת ישראלית הקריאה נאום שנכתב על ידי chatGPT והוא מתנגד למהפכה המשפטית"!קודם כל, אני לא מתכוון להביע שום צד פוליטי בפוסט הזה, לא לשם

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
Telegram
Email
Pinterest